Tvary zámkové dlažby

Základními tvary dlažby jsou: Zámková dlažba IČKO, Zámková dlažba VLNKA, Zámková dlažba KVĚT, Skladebná dlažba, Historická dlažba, Vegetační dlažba a Velkoplošná dlažba.

Zámková dlažba IČKO

Zámková dlažba IČKO

Nejběžnější a nejpoužívanější typ zámkové dlažby. Jedná se dlažbu s vazbou v podelném i příčném směru. Díky tomu je vhodná na plochy, které jsou vemi namáhány a zatěžovány. Vyráběny jsou z betonu a to jednou ze dvou metod, buďto vibrolitou nebo vibrolisovanou.

Zámková dlažba VLNKA

Zámková dlažba VLNKA

Další velmi oblíbená dlažba s dvojitým zámkem po obvodu kamene. Pro své vlastnosti je vhodná pro pěší komunikace, chodníky, pěší zóny, cyklistické stezky, vjezdy pro osobní vozidla apod.

Pokládka zámkové dlažby za akční ceny zde

Zámková dlažba KVĚT

Zámková dlažba KVĚT

Jedná se o velice moderní tvar zámkové dlažby s neokoukaným designem. I tato dlažba podelnou i příčnou vazbu a tak je velmi odolná a stálá.

Skladebná dlažba

Skladebná dlažba

Vysoce dolná dlažba vyrobená z betonu - obvykle metodou vibrolisování, je díky tlaku a vibrace dosaženo maximalního zhutněn, což způsobuje vynikající fyzické vlastnosti této dlažb. Jde o dlažební kameny kalsických geometrických tvarů - kvádr, krychle. To umožňuje vytváření nepřeberného množství skladebných kombinací a vzájemných variant.

Historická dlažba

Historická dlažba

Elegantní a důstojný vzhled předurčuje tuto dlažbu na plochy u historických objektů, náměstí, ale i pěší zóny či jiná veřejná prostranství, což samozřejmě nevylučuje to, že stylové vypadá i v okolí rodinných domů.

Vegetační dlažba

Vegetační dlažba

Dlažba umožňující provedení zpevněné plochy terénu při současném částečném zatravnění až 35% z celkové plochy. Vegetační dlažba je nejvíce používána tam kde je potřeba řešit zpevnění svahů, náspů, hrází a den vodních nádrží.

Velkoplošná dlažba

Velkoplošná dlažba

Velkoplošná dlažba má široké použití pro zpevnění pochozích a odpočinkových ploch, často se používá taky na okapové chodníčky podél objektů.